23 NOVEMBER 2014 – PLATS: Jönköping

430 hundar deltog, 6 uppfödargrupper

BEST IN SHOW

Domare: Nenne Runsten

1

Sweeping There Must Be An Angel

BORDERTERRIER

Erica Winberg

2

Capa Tosta Lupetta

AMERICAN STAFFORDSHIRE TERRIER

Carola Lindh

3

Crispy Pretty Perfect

STRÄVHÅRIG FOXTERRIER

Agneta Åström

4

Jaskarin Sirius

AUSTRALISK TERRIER

Saija Reiman-Walldén & Christina Karlsson

BIS VALP 4-6 MÅNADER

Domare: Christina Daniels

1

Silkcroft Your Heart To Me

IRISH SOFTCOATED WHEATEN TERRIER

Christina & Thomas Uneholt

2

Carrottail’s Mikkel

CAIRNTERRIER

Monica Jogeland

3

Forlegd Totally James Bond

SEALYHAMTERRIER

Inger Sten

4

Whistlewood’s You Wear It Well

JACK RUSSELL TERRIER

Elisabeth Strömberg

BIS VALP 6-9 MÅNADER

Domare: Lesley Roberts

1

Cameron Barolo

IRISH SOFTCOATED WHEATEN TERRIER

Gerd Larsson

2

Jaskarin Gaia Satellite

AUSTRALISK TERRIER

Saija Reiman-Walldén

3

Toftahill New Edition

BORDERTERRIER

Lena Eriksson

4

Buskotten That’s My Jam

JACK RUSSELL TERRIER

Martina Nygren

BIS VALP TOTALT

Domare: Philip Greenway

1

Cameron Barolo

IRISH SOFTCOATED WHEATEN TERRIER

Gerd Larsson

BIS JUNIOR

Domare: Siv Jernhake

1

Tsarodej Jack Van Morrison

JACK RUSSELL TERRIER

Elisabeth Strömberg

2

Jokyl It’s My Party

AIREDALETERRIER

Ann-Christin Molin

3

Notice Mumbo Jumbo

BEDLINGTONTERRIER

Görel Söderberg-Vennerström

4

Tycadno What A Thrill

CAIRNTERRIER

Mats Lindborg & Elisabeth Nordstrand

BIS UNGHUND

Domare: Pia Lundberg

1

Copperstone Edge Of A Lady

NORWICHTERRIER

Renee Falck

2

Red Wire Mastermind

IRLÄNDSK TERRIER

Birgitta Sköld

3

Cameron Rock My World

IRISH SOFTCOATED WHEATEN TERRIER

Helén Hulthén

4

Edbrios Don Giovanni

KERRY BLUE TERRIER

Eva, Charlie & Felicia Lejdbrandt

BIS BRUKS/JAKT

Domare: Gertrud Hagström

1

Klettermusens Ässa Tässa

BORDERTERRIER

Elke Lindeman

2

Saltisgårdens Fredrika

JACK RUSSELL TERRIER

Ingrid Salzman & Agata Gudmundsen

3

Illvrålets Yukon

TYSK JAKTTERRIER

Martin Goding

4

Danscan’s Sissela

PARSON RUSSELL TERRIER

Lene Nordström

BIS VETERAN

Domare: Jane Gillam

1

Cameron Hot-Lips

IRISH SOFTCOATED WHEATEN TERRIER

Ulla Hörberg Wahlström

2

Isotop’s Sprite

BEDLINGTONTERRIER

Patricia & Malin Eriksson

3

Cog-Wheel’s China-Girl

NORWICHTERRIER

Kristina Jerlin

4

Rabalder Bomber Och Granater

BORDERTERRIER

Camilla Venerot

BIS AVELSGRUPP

Domare: Ann Rode

1

Fairmac Highness In Heaven

DANDIE DINMONT TERRIER

Leena Hurt

BIS UPPFÖDARGRUPP

Domare: Helena Peterzéns

1

Cameron

IRISH SOFTCOATED WHEATEN TERRIER

Helén Hulthén

2

Saltisgårdens

JACK RUSSELL TERRIER

Ingrid Salzman

3

Sellandafjalls

CESKYTERRIER

Mia & Michael Svärd

4

Edrus

KERRY BLUE TERRIER

Eva, Charlie & Felicia Lejdbrandt

JUNIORHANDLING

Domare: Torbjörn Skaar

1

Iris Törngren

2

Emma Davidsson

BARN MED HUND

Domare: Torbjörn Skaar

1

Albin Wingfors